Skip to content

23 E 35th StBayonne, NJ 07002

Built 1965

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Jun 8, 2022

Property Information

Block127
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,972
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$173,500
47%
Improvement Value:$195,700
53%
Total Assessment$369,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,323+4.2%
2024$9,906+5.5%
2023$9,394+1.8%
2022$9,224-10.2%
Property History

Property Sale

Sale
$450,000

From:

To:

Sq Ft1,972DeedBook 9679, Page 999NU CodeEstate / executor (10)Recorded7/6/2022

Property Built

Built

Year Built: 1965