Skip to content

66 W 35 StBayonne, NJ 07002

Built 1960

Last Sale Date
Jan 29, 2021

Property Information

Block130
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-1U-H-BG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,111
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,500
44%
Improvement Value:$239,900
56%
Total Assessment$430,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,034+4.2%
2024$11,548+2.7%
2023$11,242-2.3%
2022$11,506-13.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960