Skip to content

78-80 W 32nd StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 4, 2019

Property Information

Block152
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-HG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,440
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$254,600
50%
Improvement Value:$256,100
50%
Total Assessment$510,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,279+4.2%
2024$13,702+2.7%
2023$13,342-3.0%
2022$13,749+6.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920