Skip to content

368-370 Broadway(Block 241 Lot 14)Bayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$660,000
Last Sale Date
Apr 5, 2000

Property Information

Block241
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description4S-B-A-16U-1C

Assessment

Land Value:$387,500
20%
Improvement Value:$1,583,200
80%
Total Assessment$1,970,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$55,101+4.2%
2024$52,874+2.7%
2023$51,475+1.8%
2022$50,568+30.8%
Property History

Property Sale

Sale
$660,000
DeedBook 5602, Page 126