Skip to content

170-172 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1910

Last Sale Date
May 29, 2024

Property Information

Block331
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description3S-F-C-O-4U-H

Assessment

Land Value:$344,800
71%
Improvement Value:$140,300
29%
Total Assessment$485,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,563+4.2%
2024$13,015+2.7%
2023$12,671+1.8%
2022$12,448-42.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1910