Skip to content

Ingham Ave(Block 359 Lot 1)Bayonne, NJ 07002

Last Sale Date
Apr 29, 1999

Property Information

Block359
Lot1

Sq Footage---
Acreage8.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,987,500
98%
Improvement Value:$100,000
2%
Total Assessment$5,087,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$142,247-20.4%
2024$178,688+2.7%
2023$173,959+1.8%
2022$170,896+14.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5450, Page 217

Property Sale

Sale
$687,500
DeedBook 5376, Page 36