Skip to content

102 E 26th StBayonne, NJ 07002

Built 1966

Last Sale Date
Aug 15, 2024

Property Information

Block435
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,268
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$176,600
41%
Improvement Value:$249,000
59%
Total Assessment$425,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,448+4.3%
2024$10,976+0.4%
2023$10,929+1.8%
2022$10,736-5.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1966