Skip to content

104 E 26th StBayonne, NJ 07002

Built 1966

Last Sale Price
$825,000
Last Sale Date
Dec 10, 2024

Property Information

Block435
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,268
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$172,800
42%
Improvement Value:$238,900
58%
Total Assessment$411,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,261+4.3%
2024$10,796+2.8%
2023$10,504+1.8%
2022$10,314-18.9%
Property History

Property Sale

Sale
$825,000
DeedBook 9869, Page 688

Property Built

Built

Year Built: 1966