Skip to content

39 New StBayonne, NJ 07002

Built 1966

Last Sale Date
Mar 15, 2022

Property Information

Block435
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,394
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
36%
Improvement Value:$319,900
64%
Total Assessment$499,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,977+4.2%
2024$13,412+2.7%
2023$13,057+1.8%
2022$12,827-5.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1966