Skip to content

909-911 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1925
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 6, 2004

Property Information

Block89
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-F-C-4U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage9,536
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$387,500
41%
Improvement Value:$553,600
59%
Total Assessment$941,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,313+5.3%
2024$24,981+2.7%
2023$24,320+1.8%
2022$23,892-24.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925