Skip to content

24 E 43rd StBayonne, NJ 07002

Built 1965

Last Sale Date
Sep 21, 2021

Property Information

Block94
Lot32
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H-GB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,440
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$174,000
51%
Improvement Value:$169,800
49%
Total Assessment$343,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,363+4.3%
2024$8,974-0.1%
2023$8,980+1.8%
2022$8,822-9.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965