Skip to content

237 68th StWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Oct 23, 2024

Property Information

Block19
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page02

Building Details

Building Class16
Description3S-F-A
Dwellings6
Zoning---
Sq Footage2,384
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,000
56%
Improvement Value:$165,000
44%
Total Assessment$375,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,480+3.4%
2024$14,978+2.9%
2023$14,558+0.5%
2022$14,479+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5858, Page 186