Skip to content

7 Passaic AveHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block2
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$920,000
56%
Improvement Value:$726,200
44%
Total Assessment$1,646,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$38,620+6.9%
2024$36,122+2.5%
2023$35,242-1.6%
2022$35,823+4.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0