Skip to content

11 S Third StHarrison, NJ 07029

Built 1980

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block93
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description3 SF 2 FD
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,320
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
38%
Improvement Value:$323,600
62%
Total Assessment$523,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,284+2.0%
2024$12,038+2.5%
2023$11,744-1.6%
2022$11,938-13.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980