Skip to content

15 S Third StHarrison, NJ 07029

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 27, 2024

Property Information

Block93
Lot26
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,834
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$265,000
59%
Improvement Value:$184,200
41%
Total Assessment$449,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,288+2.1%
2024$10,077+2.6%
2023$9,826-1.7%
2022$9,992+14.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900