Skip to content

21 S Third StHarrison, NJ 07029

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 24, 2009

Property Information

Block93
Lot29
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,518
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$265,000
51%
Improvement Value:$253,300
49%
Total Assessment$518,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,159+2.0%
2024$11,916+2.5%
2023$11,625-1.6%
2022$11,817+24.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900