Skip to content

15 Wilkinson Ave.(Unit T01)Jersey City, NJ 07305

Commercial

Last Sale Price
$3,150,000
Last Sale Date
Sep 14, 2005

Property Information

Block23701
Lot6
QualifierT01
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page237

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$1,225,000
100%
Total Assessment$1,225,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,282-0.6%
2024$24,434+40.1%
2023$17,442-0.4%
2022$17,507+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$3,150,000
DeedBook 7675, Page 80