Skip to content

46 Wojtycha DriveJersey City, NJ 07305

Built 1996

Last Sale Price
$167,400
Last Sale Date
Oct 16, 1996

Property Information

Block26804
Lot52
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page268

Building Details

Building Class---
Description2S-F-D-1U-H-G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,176
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,300
35%
Improvement Value:$163,800
65%
Total Assessment$251,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,357-0.7%
2024$5,392+42.7%
2023$3,778-0.4%
2022$3,793+4.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$167,400
DeedBook 5060, Page 36

Property Built

Built

Year Built: 1996