Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
374 Baldwin Ave.Jersey City, NJ 07306
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 2, 2024
Property Information
Block6805
Lot29
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page68
Assessment
Land Value:$294,000
98%
Improvement Value:$6,900
2%
Total Assessment$300,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,719 | -0.6% |
| 2024 | $6,761 | +40.1% |
| 2023 | $4,826 | -0.4% |
| 2022 | $4,844 | +4.5% |
Property History
No events match the selected filters.