Skip to content

4325 Meadowview Ave(Unit C0102)North Bergen, NJ 07047

Built 1967

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 13, 2021

Property Information

Block136
Lot253.01
QualifierC0102
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class37
Description2BR/1BA
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage910
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,100
58%
Improvement Value:$106,700
42%
Total Assessment$256,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,486+7.3%
2024$4,181-1.9%
2023$4,261+2.1%
2022$4,173+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$205,000

From:

To:

Sq Ft910DeedBook 9411, Page 348Recorded6/21/2019

Property Built

Built

Year Built: 1967