Skip to content

4325 Meadowview Ave(Unit C0202)North Bergen, NJ 07047

Built 1967

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Nov 17, 2021

Property Information

Block136
Lot253.01
QualifierC0202
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class37
Description2BR/1BA
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage950
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$149,000
54%
Improvement Value:$127,100
46%
Total Assessment$276,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,823+7.3%
2024$4,495+1.0%
2023$4,448+2.1%
2022$4,356+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$270,000

From:

To:

Sq Ft950DeedBook 9630, Page 775NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded1/14/2022

Property Sale

Sale
$24,000
DeedBook 4921, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 1967