Skip to content

310 Paterson Plank Rd(Unit C0402)Union City, NJ 07087

Built 1910

Last Sale Price
$10,000
Last Sale Date
Sep 12, 1995

Property Information

Block10
Lot22
QualifierC0402
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
Description1BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage646
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,700
66%
Improvement Value:$63,200
34%
Total Assessment$185,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,245+15.6%
2024$2,806+4.1%
2023$2,696+0.0%
2022$2,696
Property History

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 4909, Page 97

Property Built

Built

Year Built: 1910