Skip to content

304 Paterson Plank Rd(Unit C0101)Union City, NJ 07087

Built 1910
Residential
Pre-Foreclosure

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
Oct 31, 2019

Property Information

Block10
Lot24
QualifierC0101
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
Description2BR DUPLEX
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage799
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$114,000
57%
Improvement Value:$85,300
43%
Total Assessment$199,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,441+71.5%
2024$2,007+4.1%
2023$1,927+0.0%
2022$1,927
Property History
Sales1Foreclosures1

Property Sale

Sale
$5,000
DeedBook 9449, Page 241

Property Built

Built

Year Built: 1910