Skip to content

326 24th StUnion City, NJ 07087

Built 1893
Apartment

Last Sale Price
$925,000
Last Sale Date
Jan 27, 2022

Property Information

Block139
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3B-7U-H
Dwellings7
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$420,000
38%
Improvement Value:$671,900
62%
Total Assessment$1,091,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,345+21.3%
2024$15,124+4.3%
2023$14,498+1.2%
2022$14,329+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$925,000

From:

To:

DeedBook 9643, Page 879Recorded2/25/2022

Property Built

Built

Year Built: 1893