Skip to content

2410 New York Ave(Unit C0101)Union City, NJ 07087

Built 1898

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 25, 2018

Property Information

Block139
Lot6
QualifierC0101
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2BR+STUDY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,175
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$209,400
62%
Improvement Value:$126,500
38%
Total Assessment$335,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,170+4.0%
2024$4,972+4.3%
2023$4,766+0.0%
2022$4,766
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1898