Skip to content

529 36th StUnion City, NJ 07087

Built 1913

Last Sale Date
Mar 10, 2025

Property Information

Block213
Lot56
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2F-2U-NH
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,848
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$297,500
53%
Improvement Value:$258,700
47%
Total Assessment$556,200

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1913