Skip to content

115 66th St(Unit C0101)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Jan 31, 2018

Property Information

Block11
Lot19
QualifierC0101
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description4RM CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,000
31%
Improvement Value:$24,600
69%
Total Assessment$35,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,745+2.0%
2024$2,690-1.7%
2023$2,737+0.7%
2022$2,718+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000

From:

To:

DeedBook 9286, Page 586Recorded3/1/2018

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 8377, Page 298