Skip to content

115 66th St(Unit C0111)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Feb 11, 2025

Property Information

Block11
Lot19
QualifierC0111
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description4RM CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,200
31%
Improvement Value:$18,100
69%
Total Assessment$26,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,172+9.3%
2024$1,988-1.7%
2023$2,022+0.7%
2022$2,008+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$215,000

From:

To:

DeedBook 9901, Page 729NU CodeFamily (1)Recorded5/21/2025