Skip to content

111 66th St(Unit C0002)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Jul 29, 2020

Property Information

Block11
Lot20
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description4RM CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,600
31%
Improvement Value:$25,900
69%
Total Assessment$37,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,892+2.1%
2024$2,834-1.7%
2023$2,883+0.7%
2022$2,863+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$145,000

From:

To:

DeedBook 9502, Page 560Recorded8/20/2020

Property Sale

Sale
$135,000

From:

To:

DeedBook 7644, Page 62NU CodeFamily (1)Recorded8/25/2005