Skip to content

5810 Jackson StWest New York, NJ 07093

Built 1919

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 14, 2015

Property Information

Block126
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page22

Building Details

Building Class46
Description2S-CB-3U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,472
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,600
47%
Improvement Value:$61,900
53%
Total Assessment$116,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,983+2.0%
2024$8,804-1.7%
2023$8,958+0.7%
2022$8,895+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1919