Skip to content

6515 Palisade Ave(Unit C0101)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$158,000
Last Sale Date
Nov 21, 2007

Property Information

Block18
Lot23
QualifierC0101
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description1BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage435
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,900
12%
Improvement Value:$48,900
88%
Total Assessment$55,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,303+2.0%
2024$4,217-1.7%
2023$4,290+0.7%
2022$4,260+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$158,000
DeedBook 8417, Page 328