Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6309 Blvd East(Unit C0042)West New York, NJ 07093
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jan 22, 1996
Property Information
Block20
Lot36
QualifierC0042
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4
Building Details
Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$20,900
44%
Improvement Value:$27,100
56%
Total Assessment$48,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,701 | +2.0% |
| 2024 | $3,627 | -1.7% |
| 2023 | $3,691 | +0.7% |
| 2022 | $3,665 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.