Skip to content

6309 Blvd East(Unit C2001)West New York, NJ 07093

Last Sale Date
Jul 12, 2024

Property Information

Block20
Lot36
QualifierC2001
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,300
33%
Improvement Value:$14,500
67%
Total Assessment$21,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,681+2.0%
2024$1,647-1.7%
2023$1,676+0.7%
2022$1,664+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0