Skip to content

6209 Blvd EastWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Nov 4, 2022

Property Information

Block21
Lot26
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description5S-B-55U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$632,500
44%
Improvement Value:$801,100
56%
Total Assessment$1,433,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$118,401+4.8%
2024$112,947+3.2%
2023$109,445+0.7%
2022$108,677+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0