Skip to content

6400 BroadwayWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Jun 15, 2006

Property Information

Block22
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LOT
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$500,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$500,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$45,364+2.9%
2007$44,077+2.0%
2006$43,202+2.7%
2005$42,056+6.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 8051, Page 338