Skip to content

321 65th StWest New York, NJ 07093

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 15, 2005

Property Information

Block30
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page6

Building Details

Building Class46
Description2S-F-2U-2G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,880
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
31%
Improvement Value:$139,700
69%
Total Assessment$202,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,592+2.0%
2024$15,280-1.7%
2023$15,547+0.7%
2022$15,438+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986