Skip to content

20 67th StWest New York, NJ 07093

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 10, 2020

Property Information

Block1
Lot25
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class46
Description2S-2U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,662
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,000
34%
Improvement Value:$143,200
66%
Total Assessment$218,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,825+2.0%
2024$16,489-1.7%
2023$16,777+0.7%
2022$16,660+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979