Skip to content

6114 Highland Pl Apt 2fWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Aug 13, 2003

Property Information

Block35
Lot13
QualifierC0026
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description4RM CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,200
28%
Improvement Value:$39,300
72%
Total Assessment$54,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,203+2.0%
2024$4,119-1.7%
2023$4,191+0.7%
2022$4,161+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 7138, Page 58