Skip to content

6114 Highland Pl Apt 3eWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Aug 13, 2004

Property Information

Block35
Lot13
QualifierC0035
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description4RM CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,300
34%
Improvement Value:$33,600
66%
Total Assessment$50,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,925+2.0%
2024$3,847-1.7%
2023$3,914+0.7%
2022$3,886+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 7364, Page 267