Skip to content

6045 Blvd East Apt 1aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$61,000
Last Sale Date
Nov 3, 1997

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0011
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage784
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,600
40%
Improvement Value:$23,400
60%
Total Assessment$39,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,757+2.2%
2024$2,697-1.9%
2023$2,749+0.8%
2022$2,728+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$61,000
DeedBook 5212, Page 139