Skip to content

6045 Blvd East Apt 2eWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
May 10, 2024

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0025
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage616
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,300
75%
Improvement Value:$7,100
25%
Total Assessment$28,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,346+4.1%
2024$2,254+3.2%
2023$2,184+0.7%
2022$2,168+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

From:

To:

Sq Ft616DeedBook 9823, Page 721Recorded5/22/2024

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 8527, Page 283