Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6045 Blvd East Apt 9bWest New York, NJ 07093
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 21, 2003
Property Information
Block35
Lot1
QualifierC0029
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7
Building Details
Building Class---
Description2BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage744
Acreage0.02
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$14,800
40%
Improvement Value:$22,200
60%
Total Assessment$37,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,853 | +2.0% |
| 2024 | $2,796 | -1.7% |
| 2023 | $2,845 | +0.7% |
| 2022 | $2,825 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.