Skip to content

6045 Blvd East Apt 3aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$64,000
Last Sale Date
Jun 7, 2001

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0031
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage629
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,900
49%
Improvement Value:$17,600
51%
Total Assessment$34,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,849+4.1%
2024$2,738+3.2%
2023$2,653+0.7%
2022$2,634+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$64,000
DeedBook 5822, Page 253