Skip to content

6045 Blvd East Apt 3eWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Aug 6, 2007

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0035
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage629
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,600
40%
Improvement Value:$20,500
60%
Total Assessment$34,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,629+2.0%
2024$2,577-1.7%
2023$2,622+0.7%
2022$2,604+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$215,000
DeedBook 8303, Page 263