Skip to content

6045 Blvd East Apt 6cWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Nov 15, 2022

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0036
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage842
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,800
40%
Improvement Value:$25,100
60%
Total Assessment$41,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,461+4.1%
2024$3,325+3.2%
2023$3,222+0.7%
2022$3,199+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0