Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6045 Blvd East Apt 7cWest New York, NJ 07093
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 26, 2010
Property Information
Block35
Lot1
QualifierC0037
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7
Building Details
Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage524
Acreage0.02
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$20,200
71%
Improvement Value:$8,200
29%
Total Assessment$28,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,190 | +2.0% |
| 2024 | $2,146 | -1.7% |
| 2023 | $2,184 | +0.7% |
| 2022 | $2,168 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.