Skip to content

6045 Blvd East Apt 4cWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$35,640
Last Sale Date
May 21, 1985

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0043
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage795
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,800
40%
Improvement Value:$23,800
60%
Total Assessment$39,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,054+2.1%
2024$2,993-1.7%
2023$3,045+0.7%
2022$3,023+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$35,640
DeedBook 3456, Page 77