Skip to content

6045 Blvd East Apt 9dWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Nov 15, 2022

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0049
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage744
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,800
40%
Improvement Value:$22,200
60%
Total Assessment$37,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,056+4.1%
2024$2,936+3.2%
2023$2,845+0.7%
2022$2,825+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0