Skip to content

6045 Blvd East Apt 5aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Jan 25, 2006

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0051
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage573
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,200
71%
Improvement Value:$9,000
29%
Total Assessment$31,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,406+2.0%
2024$2,358-1.7%
2023$2,399+0.7%
2022$2,382+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 7808, Page 298