Skip to content

6045 Blvd East Apt 6eWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 26, 2019

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0056
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage842
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,500
69%
Improvement Value:$14,400
31%
Total Assessment$46,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,616+2.0%
2024$3,544-1.7%
2023$3,606+0.7%
2022$3,581+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$191,000

From:

To:

Sq Ft842DeedBook 9307, Page 490Recorded5/18/2018

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 7113, Page 301